KONST / Litografier / Färglitografi 10638016
nr 1063 8016
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade och signerade, motivet: 24x35 + 27x39
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 18:02:18
10/10 17:56:59
300 kr
16/10 22:08:11
17 okt
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren